📆 sobota 11. září od 10 do cca 14 hodin

📍 před galanterií Kreibich, výstava návrhů v podloubí

Jsme v cílové rovince! Teď to bude na vás. 11. září na Sousedské slavnosti zahájíme hlasování, ve kterém právě vy do 4. října 2021 bude rozhodovat o návrhu či návrzích, které budou realizovány. Hlasování proběhne online i off-line formou, vše vám vysvětlíme jak přímo u našeho stánku na Sousedské slavnosti, tak právě tady na webu Melounu pro Hradiště. Jste srdečně zváni, budeme se těšit na viděnou!

Skvělou příležitostí projít si všechny návrhy jsou rozhovory přímo s autorkami a autory jednotlivých návrhů. Všech jedenadvacet návrhů postupně publikujeme na portálu Mnichovohradišťsko.cz – region pod lupou: https://mnichovohradistsko.cz/meloun-pro-hradiste

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO, všem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali čas a nápad do participativního rozpočtu.


Uplynulá setkání

22. června, Sousedské setkání nad návrhy

V závěru června jsme se setkali v Komunitním centru Mírová společně se všemi autorkami a autory nad všemi konkrétními návrhy, vysvětlili jsme si pravidla posuzování jejich realizovatelnosti a další kroky, které nás v rámci pilotního ročníku participativního ročníku čekaly. Záznam si můžete pustit ve videu níže:

13. května, První společné online setkání

S ohledem na všechny pandemické překážky jsme úvodní společné setkání k Melounu pro Hradiště uspořádali online. Vysvětlili jsme si, co to participativní rozpočet je, jak funguje, jaký je jeho smysl a jaká jsou jeho pravidla. Záznam online streamu z Facebooku města si můžete pustit kliknutím na tento odkaz: https://fb.watch/7O2tdw5iRD/