Autor: Zuzana Tomášová, Kateřina Šebeňová

Místo: Dětské hřiště ve Hřbitovní ulici

Očekáváná cena: 100 000 Kč

Stav: realizovatelné

Rozhovor se Zuzanou a Kateřinou: https://mnichovohradistsko.cz/zuzana-tomasova-katerina-sebenova-bosa-stezka

Stručné shrnutí:

Vybudování tzv. stezky pro bosé nohy, tedy chodníku, na kterém se střídají různé povrchy z přírodních materiálů.

Zdůvodnění návrhu:

Bosé stezky nebo také zážitkové chodníky jsou nejrozšířenější a bezpečnou formou zprostředkování zážitku z bosé chůze. Chůze na boso je nejpřirozenější lidský pohyb a je prevencí proti téměř všem ortopedickým problémům. Chodidla, která jsou od narození zdravá, mohou časem získávat různé deformace díky celodennímu uvěznění v obuvi. Střídání povrchů při chůzi na boso je ideální pro promasírování chodidel, dopřává pocit svobody, volnosti a radosti. Je to tedy nejen příjemná procházka, ale i velmi zdravá. Bosou stezku tak ocení děti i dospělí.

Detailní popis:

Vznikl by chodníček, asi 15 – 20 m dlouhý, na kterém by se střídalo několik různých povrchů z přírodních materiálů (šišky, písek, oblázky, kůra, jehličí, větvičky apod.). Jako příklad jsou uvedeny fotografie již realizovaných stezek budovaných spolkem Bosá turistika, z.s.

Odhadované náklady:

Náklady na vybudování bosého chodníčku nepřesáhnou 100 000 Kč.

Rozhovor

Rozhovor se Zuzanou Tomášovou a Kateřinou Šebeňovou na portálu Mnichovohradišťsko.cz – region pod lupou si můžete přečíst zde: https://mnichovohradistsko.cz/zuzana-tomasova-katerina-sebenova-bosa-stezka