Autor: Markéta Tomášová

Místo: Orlická ulice

Očekáváná cena: 120 000 Kč

Stav: realizovatelné

Rozhovor s Markétou: https://mnichovohradistsko.cz/marketa-tomasova-kudy-tudy-do-lesoparku-estetictejsi-kontejnerove-hnizdo

Stručné shrnutí:

Na začátku Orlické ulice za zámkem se nachází dětské hřiště a u něj nevzhledné kontejnerové stání (kontejnery na tříděný odpad). Věřím, že toto místo by si zasloužilo odstínění jednak ze strany od zámku, neboť barevné kontejnery na tříděný odpad jsou možná to první výrazné (a bohužel ne příliš vzhledné), co návštěvníci vycházející ze zámecké zahrady uvidí, jednak ze strany od dětského hřiště.

Zdůvodnění návrhu:

Již před několika lety se v případě hřiště v Orlické ulici hovořilo o tom, že by bylo ideální kontejnery pohledově ze strany dětského hřiště odstínit. Zatím se tak nestalo. Věřím, že by se tím daný prostor zatraktivnil, sjednotil a vypadal by kulturněji než doposud.

Detailní popis:

Mohlo by se vybudovat oplocené kontejnerové hnízdo, ohraničené ať už dřevěným plotem, nebo kovovým. Ze strany od dětského hřiště ideálně doplněné o nějakou zeleň (pnoucí rostliny či keře).

Odhadované náklady:

Náklady na vybudování kontejnerového hnízda nepřesáhnou 120 000 Kč.

Náklady na údržbu v případě dřevěného oplocení: nejspíš každoroční nutnost nátěru dřevěných prvků; v případě kovového oplocení (např. hliník) nejspíš nulová údržba. V případě osazení zadní části kontejnerového hnízda od hřiště rostlinami zpočátku nutnost zálivky vysazených rostlin, následně též péče o rostliny (jarní „sestřih“).

Rozhovor

Rozhovor s Markétou Tomášovou na portálu Mnichovohradišťsko.cz – region pod lupou si můžete přečíst zde: https://mnichovohradistsko.cz/marketa-tomasova-kudy-tudy-do-lesoparku-estetictejsi-kontejnerove-hnizdo