Autor: Marie Kučerová

Místo: Domov Modrý kámen, p. s. s., Nerudova 1470

Očekáváná cena: 540 000 Kč

Stav: realizovatelné

Rozhovor s paní Marií Kučerovou: https://mnichovohradistsko.cz/marie-kucerova-rozkvetly-bezpecny-park

Stručné shrnutí:

Přihlašujeme návrh na revitalizaci 21 let starého parku. Podnět přišel od paní Marie Kučerové, která je od roku 1977 občankou města a poslední dva roky žije v Domově Modrý kámen.

Cílem návrhu je vytvořit park barevnější a zároveň bezpečnější pro chůzi seniorů i pro jejich posezení na lavičkách.

Zdůvodnění návrhu:

V současné době jsou v parku přerostlé keře plné náletových dřevin a řada proschlých jehličnatých stromů. Při silném větru se větve lámou a padají zároveň se šiškami na zpevněné cesty, na kterých tvoří překážky při chůzi s chodítky a jízdě s invalidními vozíky.

Senioři park denně využívají k odpočinku i ke krátkým procházkám, velice si váží možnosti pobytu v přírodě, ale je potřeba, aby byl bezpečný.

V parku je i řada laviček, ale sedací plocha je umístěna nízko a seniorům se z nich špatně vstává.

Obyvatelé domova by také velmi přivítali, kdyby zahrada od jara do podzimu kvetla trvalkami a keři, lákala hmyz a motýly a byla inspirativním místem k vybavení vzpomínek a přinášela jim radost a dobrou náladu.

Detailní popis:

Prořezání proschlých stromů a keřů, odstranění náletových dřevin, zhotovení nových záhonů pro trvalky, výsadba trvalek, sadové úpravy a zvýšení sedací plochy laviček, eventuálně stavba nových chodníků.

Odhadované náklady:

O orientační rozpočet jsme požádali Bc. Tomáše Velicha, zahradního architekta, viz. Příloha.

Náklady na projekční práce a realizaci parku nepřesáhnou 540 000 Kč.

Rozhovor

Rozhovor s paní Marií Kučerovou na portálu Mnichovohradišťsko.cz – region pod lupou si můžete přečíst zde: https://mnichovohradistsko.cz/marie-kucerova-rozkvetly-bezpecny-park