Autor: Jana Jedličková, Petra Studecká

Místo: Parčík mezi Lidickou a Hřbitovní ulicí

Očekáváná cena: 650 000 Kč

Stav: realizovatelné

Rozhovor s Janou Jedličkovou a Petrou Studeckou: https://mnichovohradistsko.cz/jana-jedlickova-petra-studecka-pojdme-se-potkavat-u-ruzi-pod-stromy

Stručné shrnutí:

Mezi paneláky je několik stromů a vyšlapaná cestička. Z cestičky by se mohla stát vydlážděná cestička – podloubí s popínavými růžemi. Mezi stromy by byly lavičky pro víc lidí a i pro jednotlivce. Také pítko a nějaké keře nebo ozdobné traviny, aby pořád něco kvetlo.

Zdůvodnění návrhu:

V některých bytech těchto paneláků žijí od 70. stále stejní lidé. Nyní jsou v důchodu, někdy vdovy nebo vdovci. Myslím, že by si zasloužili pěkné místo, na které uvidí ze svých oken a kam mohou sejít, posedět si a popovídat. Aby nemuseli postávat na schodech.

Detailní popis:

Měl by vzniknout moderní prostor na který je hezký pohled, ale který se dá využít i k setkávání, posezení a povídání. Nedaleko je hřiště pro děti, kde si mohou jejich rodiče posedět, ale senioři nemají kam jít. Za úspěch bych považovala jakoukoliv proměnu tohoto místa, které bude plnit nějaký jiný účel, než že tam rostou stromy. Je nutné, aby tento prostor navrhl nějaký zahradník nebo architekt. Pak doplnění mobiliářem, růžemi nebo jinými popínavými rostlinami. Kdy? Kdykoliv do konce vegetačního období (do října?).

Odhadované náklady:

Náklady na projekční přípravu a realizaci parčíku nepřekročí 650 000 Kč.

Rozhovor

Rozhovor s Janou Jedličkovou a Petrou Studeckou na portálu Mnichovohradišťsko.cz – region pod lupou si můžete přečíst zde: https://mnichovohradistsko.cz/jana-jedlickova-petra-studecka-pojdme-se-potkavat-u-ruzi-pod-stromy