Autor: Jakub Šverma

Místo: Vrch Horka

Očekáváná cena: 200 000 Kč

Stav: nerealizovatelné (nesouhlas odborného lesního hospodáře a dalších dotčených orgánů)

Stručné shrnutí:

V lesíku na vrchu Horka budou mimo cestu umístěny železné koše na hru discgolf. Hraje se podobně jako golf, místo míčku a hole máte létající talíř, místo jamek jsou koše.

Zdůvodnění návrhu:

Nabídka outdoorových aktivit je v našem městě stále malá, což je škoda. Discgolf je sportovní aktivita v přírodě, na kterou není třeba žádné drahé speciální vybavení. Každý hráč musí mít akorát jeden létající talíř. Hrát může parta kamarádů, rodina nebo i jednotlivec. Lze počítat skóre, nebo hrát jen pro radost.

Detailní popis:

Prostředí Horky je krásné, kvůli ztížené dostupnosti však málo navštěvované. To se, doufáme změní s novou lávkou přes dálnici a discgolfové hřiště představuje o důvod víc, proč na Horku zajít. Hřiště je navíc po počáteční investici bezúdržbové, je třeba pouze umístit koše, jejichž minimalistický vzhled nijak neruší okolní krajinu, a „odpaliště“ s informací, kudy se tato „jamka“ hází.

Odhadované náklady:

Jeden bytelný celoželezný koš stojí 13 000 Kč. Na Horce bychom si představovali devítikošové hřiště, existují ale i menší varianty, např. pouze 6 košů. S úpravou odpališť a instalací košů odhadujeme celkovou investici na 200 000 Kč.